Projekty

Přehled realizovaných projektů

Závazek k úspěchu

Moravské dechové kvinteto

Moravské dechové kvinteto bylo úplně prvním projektem neziskové společnosti Moravian Woodwind Quintet z.s., po které také celá organizace nese název. Jednalo se o podporu studentů konzervatoře v jejich aktivitách. Dechové kvinteto pod záštitou MWQ z.s. funguje skoro v původním složení dodnes. Za jeho existenci se podařilo dojednat účasti na dvou mezinárodních festivalech, a to ve Francii a Skotsku. Dále kvinteto například hostovalo v rámci abonentních koncertů Filharmonie Brno.

Projekt CHSOB

Projekt CHSOB – Chamber Symphony Orchestra Brno byl unikátním projektem naší neziskové organizace. Jednalo se o dvouletý vzdělávací orchestrální program pro studenty ZUŠ, konzervatoří a vysokých škol. V rámci projektu CHSOB měli studenti možnost si zahrát pod profesionálním vedením dirigenta velkolepá orchestrální díla v jedinečných komorních úpravách. Během dvou let své existence orchestr nastudoval: Symfonii č. 1 od Gustava Mahlera, Symfonii č. 2 od Johannese Brahmse, Magnificat od Johna Ruttera a nebo Nonet od B. Martinů.

music, jazz, flute-3090204.jpg

Závěrečný recitál Tima Kadlece

Tento koncert se uskutečnil v rámci dlouholeté spolupráce s naším předsedou. Tím je právě Tim Kadlec, který na závěr svých brněnských studií uskutečnil koncert pro brněnské publikum, neb již studuje na HAMU v Praze.