EVROPSKÝ TÝDEN ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ

16. – 20. května 2022

Odborné vzdělávání a příprava představuje skvělou volbu k nastartování úspěšné kariéry a hraje klíčovou roli v rozvoji inovací a konkurenceschopnosti v Evropě. Zorganizujte akci na propagaci odborného vzdělávání a ukažte lidem, jaké dovednosti se u vás mohou naučit.

Moravian Woodwind Quintet z.s.

organizátor

Národní divadlo Brno, příspěvková organizace

spolupořadatel

Rooseveltova 31, 602 00 Brno-střed

Místo konání

17. 5. 2022

Datum konání

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

9:00 - 12:00

I. Blok (Eva Bergerová)

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

13:00 - 16:00

II. Blok (Michal Vojáček)

V rámci jednodenních Mistrovských kurzů se sólisty NdB – flétna budou mít účastníci jedinečnou možnost stanout po boku sólistů orchestru Národního divadla Brno a nabýt tak cenné zkušenosti od lidí z praxe. Mistrovské kurzy budou zaměřeny na interpretaci orchestrálních partů a přednesů. Cílem kurzů je propojení studentů konzervatoří a vysokých škol z kraje a přilehlého okolí s profesionály pro jejich společnou spolupráci v případných dalších projektech.

V rámci kurzů bude propagován program Erasmus+ prostřednictvím tiskových materiálů a informačních brožur od DZS.

Výuku povedou sólo flétnisté Michal Vojáček a Eva Bergerová.

Kapacita aktivních účastníků: 8 – 4xMichal Vojáček, 4xEva Bergerová

Aktivní i pasivní účast je zdarma.

Eva Bergerová

Eva Bergerová je absolventkou košické konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění. Během studií se zúčastnila několika národních i mezinárodních soutěží. Sólově vystoupila se Státní filharmonií Košice. Zúčastnila se mistrovských kurzů s osobnostmi jako Dennis Bouriakov, Clara Novakova, János Bálint a další. V orchestru opery Národního divadla Brno působí od května 2009 a od ledna 2022 zastává pozici sóloflétnistky.

Michal Vojáček

Michal Vojáček je absolventem brněnské konzervatoře a Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity. Zabývá se především orchestrální a komorní hrou. Sólově vystoupil s Moravským komorním orchestrem, Moravskou filharmonií a Operou diversa. Působil v Moravské filharmonii Olomouc, v komorních orchestrech Czech virtuosi, Opera diversa a Virtuosi brunenses. Od září 2008 působí jako sóloflétnista orchestru Národního divadla Brno. Dále je členem Brno Contemporary Orchestra a komorního souboru Parnas Quintet.

(uzávěrka 12. května 2022)

Klavírní doprovod zajišťuje Moravian Woodwind Quintet z.s.
Pro pasivní účast není potřeba přihlášení.

#ObjevSvujTalent #DiscoverYourTalent #EUVocationalSkills